loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Praktické info

Jedlo a pitie
Obed je spoločenskou udalosťou a v mnohých reštauráciách je spojený s tancom. Jedlo je korenené, výdatné a veľmi chutné. Medzi národné jedlá patrí studená jogurtová polievka s uhorkou (tarator), paprika alebo baklažán plnený mäsom, kebapcheta (malé silne korenené rolky z mletého mäsa).

V Bulharsku narazíte na širokú ponuku ovocia, ktoré je mimoriadne lacné po celý rok. Na uliciach miest navštevovaných turistami nájdete množstvo stánkov s rýchlym občerstvením, ktoré je rôznorodejšie, ako u nás: v ponuke sú najrôznejšie sladké i slané žemľe plnené syrom alebo ovocím, domáca pizza, sladké oblátky, varená kukurica či zmrzlina. Po celej krajine je aj mnoho reštaurácií v ľudovom štýle.

Nápoje
Silno sladená kláva je veľmi populárna. Ďalšími obľúbenými nápojmi sú odvary z horských rastlín a sušených listov, hlavne z bazy. Z bielych vín sú to Karlouski Misket, Tamianka a Evksinograde. Medzi ťažké červené vína patria Trakia a Mavroud.

Každoročné podujatia
Január: Medzinárodný folklórny festival, Pernik
Marec: Martenitsas (festival jari), po celej krajine; Marcové hudobné dni, Ruse
Máj: Folklórny festival, Haskovo;
Máj-Jún: Sofijské hudobné dni;
Jún: Festival ruží, Kazanluk
Jún-August: Letný Festival vo Varne, Festival pop music, Sunny Beach
Júl: Európsky mesiac kultúry, Plovdiv
August: Medzinárodný folklórny festival, Plovdiv; Quadrennial National Folklórny festival, Koprivstitsa; Folklórny festival, Rhodope Mountains; Folklórny festival, Burgas
September: umenie, remeslá a komorná hudba, Plovdiv; Apoliana Arts Festivities, Sozopol. Nov Katya Popova International Laureate Festival, Pleven.

Nákupy
Hlavnou obchodnou ulicou v Sofii je bulvár Vitoša. Obľúbeným tovarom sú ručné práce, vína, alkohol a konfekcia. Otváracie hodiny v obchodoch: Po-Pia 10.00 - 20.00 Hod, So 10.00 - 14.00 Hod. Priamo na uliciach si môžete kúpiť množstvo drobností, od suvenírov až po