loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Šport a aktivity

Väčšina miest a veľkomiest má vlastné historické a etnografické múzeum. Návšteva týchto múzeí a starovekých kláštorov je výbornou príležitosťou zoznámiť sa s bohatými historickými a kultúrnymi zvyklosťami Bulharska. Niektoré múzejné mestá ako napríklad Koprivštitsa a Plovdiv ponúkajú aj kurzy maľovania a fotografovania.

Zimné športy
Bulharské zimné, lyžiarske strediská sa v posledných rokoch veľmi rýchlo rozvíjajú. Od decembra až do apríla tu veľmi silno sneží. Lyžiarske oblasti nie sú síce tak rozsiahle, ako v Alpách, no pre začiatočníkov a kondičných lyžiarov ponúkajú výborné možnosti zjazdového lyžovania i kvalitné stopy pre bežkárov.

Vodné športy
Pobrežie Čierneho mora má vyše 370 km piesočných pláží. Vďaka nízkemu obsahu soli vo vode je more príjemné pre plavcov. Okrem toho sú tu aj +dalšie možnosti vodných športov - plachtenie, surfovanie a iné. Na riekach Struma, Arda, Ossam a Stackevska je možné si počas jarných mesiacov vyskúšať rafting alebo plavbu na kanoe či kajakoch.

Turistika
V Bulharsku je viac ako 35000 km označených turistických chodníkov. V ponuke cestovných kancelárií sú aj jedno- alebo dvojtýždňové túry divou prírodou so sprievodcom. Ubytovanie je väčšinou zabezpečené v horských chatách, hostincoch alebo kempingoch.

Oblasti Vratsa, Veliko Tarnovo, Trojan, Maliovitza a Roussenski Lom ponúkajú možnosti organizovaného horolezectva a alpinizmu. Medzi extrémnymi lezcami sú populárne strmé skaly oblastí Rila, Pirin, Rhodope a Stara Planina. Bulharsko bolo dva krát usporiadatelom MS v orientačnom behu a na náhornej plošine Šoumensko sa každoročne konajú národné majstrovstvá. Mnohé organizácie ďalej ponúkajú výpravy do početných jaskýň a fascinujúcich podzemných skalných formácií (z ktorých mnohé obsahujú praveké maľby). Jazda na koni má v Bulharsku dlhú tradíciu a je stále veľmi populárna. V ponuke sú aj jedno- až dvojtýždňové výjazdy na koňoch v oblastiach Rila, Stara Planina, Balkan a v údolí pri Dunaji. Ďalšou možnosťou je cestovať krajinou na konskom záprahu. Pre nadšencov horskej cyklistiky odporúčame vynikajúce trasy v oblasti pohoria Rhodope, zatiaľ čo pre rodiny sú veľmi vhodné cyklistické cestičky pozdĺž Čierneho Mora. V hlavných turistických centrách sú tenisové kurty a minigolfové ihriská.
Minerálne pramene
Bulharsko má vyše 500 minerálnych prameňov, niekoľko druhov minerálnych vôd je dostupných aj v obchodoch.