loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Turistické info

Bulharské letoviská
Albena

Moderné prímorské rekreačné stredisko patrí medzi najznámejšie najkrajšie letné turistické strediská pri čiernom mori v Bulharsku.
Široké, upravené piesočnaté pláže sa mierne zvažujú do mora a sú veľmi vhodné najmä
pre pobyty rodín s deťmi, ktoré tu nájdu pravý detský raj.
Pre dospelých sú k dispozícii rôzne kultúrne strediská, reštaurácie, obchody, diskotéky a kasína. Nádherné čiernomorské letovisko s architektonicky výnimočne riešeným súborom hotelov, víl a chát, doplnený kempingom v blízkom lesíku. Pláž s jemným pieskom, pozvoľne sa zvažujúca do mora je 7 km dlhá a miestami až 100 m široká. Preto sa Albena stala obľúbeným miestom rodinných dovoleniek s malými deťmi Na Albene je bohatý nočný život, takže si určite vyberiete z množstva reštaurácií, barov a diskoték. Kto chce skúsiť šťastie, určite navštívi miestne kasíno. Na pláži je možnosť si za poplatok prenajať lehátka a slnečníky a nájdete tu veľa možností k zábave – vodné športy, tobogán, bazény, detské atrakcie. Doprava v stredisku je zabezpečená minivláčikom. Albena bola nominovaná a stala sa držiteľom medzinárodného ocenenia Modrá vlajka za čistotu prírodného prostredia.

Achtopol
Nachádza sa 90 km južne od Burgasu na skalnatom polostrove. Morské zákutia včlenené do Strandžatských lesov lákajú turistov, ktorí hľadajú pokoj, ticho, príjemnú dovolenku.

Černomorec
Prístavné mestečko ležiace asi 25 km južne od Burgasu. Je to letovisko s pokojnou atmosférou, rozprestierajúce sa na polostrove. Je tu čistý vzduch, piesočná pláž, skalné útesy, príjemné klimatické podmienky, štýlové reštaurácie, trh s ovocím a zeleninou, pošta, poliklinika, rybársky prístav.

Kiten
Kiten - Kiten prímorské mestečko ležiace 55 km južne od Burgasu, je lemované vysokými fjordmi, ktoré sú ideálnym miestom pre nadšencov potápania. V posledných rokoch jedno z novo objavených turistických miest. Letovisko určené pre kľudnú rodinnú dovolenku. Vyniká mimoriadne zdravou klímou, ktorú zaručuje blízkosť borovicových lesov, ktorých vôňa Vás príjemne sprevádza na každom kroku. Na mieste. Kiten je známi svojimi dlhými piesočnatými plážami, ktoré sa striedajú so skalnatými útesmi. Stredisko je známe svojím prístavom, kde pôsobí miestny jacht klub.

Nesebar
Nesebar sa nachádza 32 km severne od Burgasu, 7 km od centra Slnečného pobrežia. Patrí medzi pamiatkové chránené územia, ktoré sú zapísané v zozname kultúrnych pamiatok UNESCO. Stará časť Nesebaru s prístavom sa rozkladá na polostrove, ktorý je s pevninou spojený úzkou šijou. Nesebar bol založený v 6. st. pred n.l. miletským obyvateľstvom pod menom Messembria. Neskôr sa tu začali usídľovať slovanské kmene, ktoré mesto začali nazývať Nesebar. Stará časť mesta si zachovala pôdorys krivoľakých, kameňmi dláždených uličiek. Typické malebné balkánske domy lemujú uličky s obchodíkmi, trhmi a krčmičkami. Najcennejšou pamiatkou sú kostoly, vzácne ukážky byzantskej architektúry. Čiastočne zachovalé sú tiež mestské hradby z byzantského obdobia v západnej časti ako i vstupné hradby z čias gréckeho panovania. Nová časť Nesebaru s rodinnými vilkami a poschodovými domami vyrastá na pevnine, lemovaná piesočnatou plážou asi 2 km od centra mesta. Časté pravidelné autobusové spojenie so Slnečným pobrežím umožňuje využívanie bohatej ponuky športových a zábavných služieb tohoto rekreačného komplexu. Na pláži je možnosť si za poplatok prenajať lehátka a slnečníky, v ponuke sú vodné atrakcie, windsurfing, vodné lyže a skútre, lodičky, tenisové kurty atď. Transfer z letiska v Burgase trvá asi 40 minút.

Pomorie
Bolo založené Grékmi už v 4. storočí pred n.l. pod názvom Anhialo, leží na úzkom skalnatom polostrove medzi Burgasom a Slnečným pobrežím. Je známe liečivým bahnom a najväčším liečebným ústavom svojho druhu na Balkánskom polostrove, zdravie posilňujúce účinky má i prírodný železitý piesok hnedej farby, ktorý pokrýva miestne pláže. Úľavu tu nájdu hlavne pacienti, trpiaci na zápalové ochorenia pohybového ústrojenstva, gynekologické ochorenia, ischias, nervové ochorenia a stavy po úrazoch a operáciách. Okrem tohoto je Pomorie známe pestovaním hrozna a výrobou koňaku Slančev brjag a Pomorie. Z historických pamiatok Vás upúta najvzácnejšia trácka hrobka. Príjemné prostredie a atmosféra mestečka v tesnej blízkosti pobrežia s piesočnatými plážami sú zárukou krásnej dovolenky predovšetkým pre rodiny s deťmi a mladých ľudí. Spojenie s Burgasom a Nesebarom je zabezpečené pravidelnou autobusovou a v lete i lodnou dopravou.

Primorsko
Primorsko, ktoré je vzdialené 50 km južne od Burgasu je oľúbeným letoviskom slovenských turistov, ktorí sa tu cítia ako doma. Je charakteristické svojim príjemným prostredím, ktorého originálnu atmosféru vytvára množstvo štýlových reštaurácií, útulných kaviarničiek a vinární. Spoločenský život v Primorsku je bohatý a môžu si z neho vybrať mladí aj tí skôr narodení. Primorsko je výnimočné dvoma odlišnými plážami (južná a severná), ktorých celková dĺžka je viac ako 10 km. Južná pláž je známa svojimi atrakciami . K dispozícii je tobogán a ihrisko na plážový volejbal. Môžete si tu požičať vodné bicykle, skútre, slnečníky, či lehátka. Táto pláž je vhodná tak pre rodiny s malými deťmi, ako aj pre neplavcov. Severná pláž jer situovaná do otvoreného mora a preto je obľúbená zvlášť pre milovníkov vĺn. Je charakteristická svojou dĺžkou, na konci ktorej je nudistická časť. Aj tu si môžete požičať vodné bicykle a na oboch plážach je možnosť občerstvenia. Novinkou je možnosť potápania, a to ako pre začiatočníkov, tak i pre pokročilých. Naši klienti sa do Primorska radi vracajú nielen kvôli kvalitnými službám, čistému moru a originálnej atmosfére tohto prímorského mestečka, ale aj kvôli vynikajúcim cenám, ktoré sú nižšie ako v iných pobytových miestach, čo dnes tiež nie je zanedbateľné kritérium pri výbere dovolenky.

Sozopol
Malebné starobylé mestečko na južnom čiernomorskom pobreží vzdialené 33 km južne od Burgasu. Pôvodná osada bola založená okolo r. 610 p.n.l. gréckymi prisťahovalcami z Miletu pod menom Apolonia, možno podľa 13 metrov vysokej chrámovej soche boha Apollona, ktorá sa stala v r. 72 p.n.l. korisťou rímskych vojsk a bola dopravená na rímsku Kapitulu. Prístav a s ním súviasiaci rozvoj obchodu a trhu zohrávali čoraz väčší význam, mnohé lode tu našli útočisko pred zlým počasím a snáď preto bolo mesto v 5. st. p.n.l. premenované na Sozopolis – mesto spásy. Charakteristické pre mestečko sú krivoľaké uličky lemované typickými sozopoľskými drevenými domami s vysunutými poschodiami. Malebnosť mestečka zvýrazňujú i piesočnaté pláže a rybársky prístav. Novú a starú časť mesta dnes oddeľuje nádherný lesopark s niekoľkými historickými kostolmi, určený predovšetkým tým, ktorí chcú nielen odpočívať na pláži, ale aj zažiť romantickú atmosféru večerných prechádzok úzkymi uličkami starého mesta a pri posedieť si v nespočetných vinárňach a kaviarňach.Slnečné pobrežie
Slnečné pobrežie, najväčší bulharský rekreačný komplex, patrí k najobľúbenejším prímorským letoviskám. Leží 40 km severne od Burgasu a asi 5 km od Nesebaru. 200 m široká, zvoľna sa do mora zvažujúca pláž, vďaka čomu je vhodná najmä pre deti, sa tiahne v dĺžke 8 km a je spestrená dunami, pestrými kĺzačkami, sprchami, požičovňou ležadiel, slnečníkov a športových potrieb. Milovníci športu si môžu prenajať vodné lyže, vodné bicykle, windsurfing, vodné skútre, rogalo, jazdu na koni, banán a pod. Hotely, apartmány a víkendové domy sú rozostavané pozdĺž pláže. Vychádzky do okolia i do starobylého Nesebaru môžete striedať s výletom na vozoch s koňmi, po večeroch si oddýchnuť v štýlových reštauračných zariadeniach, prípadne v letnom divadle. Dopravu v letovisku zabezpečuje minivláčik, pravidelné autobusy zase spájajú stredisko s Nesebarom, Elenite, Burgasom a Varnou. Stredisko je držiteľom medzinárodného ocenenia "Modrá vlajka" za čistotu prírodného prostredia.Zlaté piesky
Rekreačné stredisko, vzdialené asi 17 km severne od Varny, vďačí za svoje meno zlatej farbe piesku na 4 km dlhej pláži, pozvoľna sa zvažujúcej do mora, ktorá sa považuje za jednu z najlepších v Európe. Patrí k najrozvinutejším strediskám v celom Bulharsku, ktoré kvalitou a rozsahom služieb i bohatstvom večernej zábavy a nočného života môže smelo súperiť s najvyhľadávanejšími miestami v Európe. Každý, kto sem po rokoch opäť zavíta, je ohromený obrovským premenou, ktorou Zlaté piesky za posledných 10 rokov prešli. Pláž je vybavená sprchami, bazénmi, požičovňami slnečníkov, ležadiel a športových potrieb, v jej blízkosti sa nachádzajú tenisové kurty, minigolf a ihriská. Príjemnú prechádzku ponúka pobrežná promenáda, pre romantické strávenie večerov sú pripravené štýlové reštaurácie so špecialitami bulharskej kuchyne a folklórnym programom. Parková úprava celého areálu poskytuje výborné podmienky pre oddych i zábavu. Dopravu v stredisku zabezpečuje minivláčik, premávajúci medzi hotelmi, postavenými v svahoch nad plážou.

Sunny day
Prímorský komplex s hotelmi rozkladajúci sa priamo na brehu mora bol vybudovaný len pred niekoľkými rokmi. Nachádza sa asi 10 km severne od Varny. Sú tu krásne priestranné pláže s jemným pieskom. Čisté more, bohatý prírodný park a minerálne pramene dotvárajú celkový dojem na letovisko. Je to ideálne miesto pre hodnotný odpočinok a príjemne sa budú cítiť hlavne tí, ktorí uprednostňujú kľudnejšie prostredie pred veľkými rekreačnými strediskami Na pláži je možnosť si za poplatok prenajať lehátka a slnečníky, v ponuke sú vodné atrakcie, windsurfing, vodné lyže a skútre, lodičky, tenisové kurty atď. Sunny Day je držiteľom medzinárodného ocenenia Modrá vlajka za čistotu prírodného prostredia.