loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Chorvátsko - Info

  

Chorvátsko známe svojim pôsobivým priezračným morom je top destináciou pre Slovákov už dlhé roky, samozrejme aj kvôli dostupnosti. Táto destinácia ponúka všetky druhy pobreží, ktoré uspokoja aj najnáročnejších klientov. Či už vyhľadávate rušné strediská alebo skryté pláže a odľahlé zátoky. Medzi čiastočne členitými a zalesnenými územiami sa ukrývajú malebné dedinky a oplatí sa navštíviť aj známe historické mestá, medzi ktoré patrí napríklad mesto tisícročia, Pula alebo Split.

 

Klienti môžu svoju dovolenku stráviť poznávaním dediniek a historických miest, nekonečnými prechádzkami v prírode, kochaním sa pohľadom na krásy podzemných jaskýň alebo výhľadmi zo zalesnených útesov rovno na tečúci vodopád. Chládok v letných mesiacoch poskytujú borovicové stromy. Vnútrozemie ponúka množstvo národných parkov a turistom sa naskytne možnosť poznať túto krajinu i dobrodružným spôsobom. Najznámejšie turistické miesto, pretkané vyše šestnástimi jazerami, sú Plytvické jazerá.

 

Chorvátsko je pretkané mnohými úsekmi vhodnými pre kúpanie a slnenie, či už na pláži piesočnatej alebo okruhliakovej. Najviac navštevované regióny v Chorvátsku sú práve tie pobrežné. Medzi najznámejšie strediská môžeme vymenovať Makarskú riviéru, Zadar, Dubrovník, ostrovy Krk, Korčula, Brač, Baška, Hvar a mnoho iných.

 

V Chorvátsku sú obľúbené najmä pokrmy z rýb a morských plodov, štandardom je európska kuchyňa. Vyhľadávané sú tiež mäsité pokrmy ako varená a pečená jahňacina, pečené prasiatko a morka. Nepochybne k výborným predjedlám patrí napríklad Pažský syr alebo sušená šunka. Mlsné jazýčky uspokoja záviny a to orechový, makový, tvarohový a ideálne je ich zapiť uznávanými druhmi vín, ktorým sa venujú vinohradníci už niekoľko storočí.

 

Odporúčané hotely v destinácii Chorvátsko