loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Turistické info

Severná / Turecká časť
Aj keď turecká republika na severe Cyprusu po rozdelení v roku 1974 zdedila vybudovanú turistickú infraštruktúru a je nazývaná turistickým rajom, veľa turistov sem zatiaľ necestuje.
Preslávené pláže v okolí Famagusty a Varoshy zostali opustené a západní výletníci sa presunuli na južnú/grécku časť. V porovnaní s ňou je dnes sever Cyprusu zaostalejší, čo sa prejavuje na nižšej životnej úrovni jeho obyvateľstva. Pre nezávislého cestovateľa to však môže byť plus.
Za návštevu stoja napríklad vykopávky antického mesta Salamis (zničeného zemetrasením a arabskými nájazdmi). Zachovali sa zvyšky rímskeho divadla, verejnej telocvične, baziliky Campana Petra a kláštora s hrobkou sv. Barnabáša. V Gazi Magose stojí bájny hrad Shakespearovho Othela. Guzelyurt je centrom pestovania pomarančov, citrónov a grapefruitov, ktorých zber pripadá na február až máj. Mesto Girna bolo založené v 10. storočí p. n. l. a v tomto centre jedného z deviatich pôvodných cyperských kráľovstiev, je dnes zaujímavý starý prístav.
 Južná / Grécka časť
Na juhovýchodnom pobreží Cyprusu sú v okolí Limassolu a Larnaky sústredené turistické letoviská (napr. známa Agia Napa a Protaras).
Medzi miesta hodné pozornosti v tejto časti Cyprusu patrí tiež divoké pohorie Troodos s mnohými pravoslávnymi kláštormi a horskými dedinkami, ruiny starého rímskeho mesta Kurion či veľké archeologické múzeum v Nikósii, zaplnené exponátmi od neolitu cez antiku až po začiatky kresťanstva. Na pobreží na mieste zvanom Petra Tou Tomiu (neďaleko mesta Kouklia) sa podľa legendy zrodila z morskej peny bohyňa krásy Afrodita, ktorej je zasvätený miestny chrám. Neďaleké mestečko Pafos je známe rímskymi mozaikami , podzemnými katakombami a hrobkami kráľov. Nájdete tu aj veľké morské akvárium. Na západnej časti polostrova sa rozkladá turistikou a civilizáciou zatiaľ nedotknutý polostrov Akamas, kde môžete okrem iného podniknúť trek vápencovou horskou cestičkou Avgas, často širokou len niekoľko metrov.