loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Zdravie

Kvôli riziku nákazy sa odporúča, najmä ak budete cestovať mimo mestá a turistické centrá, dať sa pred cestou do Tuniska zaočkovať proti cholere. Účinok tohto očkovania však nie je dokonalý, preto sa poraďte s vaším lekárom ako predchádzať nákaze prirodzeným spôsobom.
Odporúčané je aj očkovanie proti žltačke typu A.

Voda z vodovodu v mestách je chlórovaná a bežne pitná, napriek tomu môže jej spotreba, hlavne v období privykania si organizmu, spôsobiť žalúdočné ťažkosti. Pitná voda mimo väčších miest nie je sterilizovaná a mala by sa pred priamou spotrebou prevariť. Najlepšie riešenie je použiť vodu plnenú do fliaš, ktorú dostanete vo všetkých obchodoch. Tunajšie mlieko je pasterizované. Mäso a pokrmy z mäsa je potreba dobre prevariť a servírovať za horúca. Mali by ste predísť konzumácii surových šalátov s majonézou. Zelenina by sa mala uvariť a ovocie ošúpať. Výskyt hepatitídy A, hepatitída E je endemická. V niektorých oblastiach sa vyskytuje besnota. Pri poraneniach uhryznutím je potreba ihneď vyhľadať lekársku pomoc.

Zdravotná starostlivosť: Tunisko má pomerne dobrú verejnú zdravotnú starostlivosť. Pred odchodom uzavrite zdravotné poistenie.