Načítavam ...
Kanárske ostrovy

Čierne pláže, nedotknutá príroda a pocit slobody!

Súostrovie Kanárskych ostrovov leží asi 100km od afrického pobrežia, avšak ide o autonómne spoločenstvo Španielska. Súostrovie pozostáva z trinástich ostrovov, medzi ktorými sú turisticky najnavštevovanejšie Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote. Príťažlivé sú aj Fuerteventura, La Palma, La Gomera či El Hierro. Zvyšných šesť ostrovov je neobývaných. V spojení s približne 500 perfektnými plážami je to dovolenkový raj. Nájsť možno pláž na mieru pre každého turistu, či už hľadá prírodné pláže, pláže vhodné pre rodiny s deťmi alebo populárne pláže s čulým turistickým ruchom.

Medzi najkrajšie pláže sa radia Valle Gran Rey (na ostrove La Gomera), Los Cancajos (na La Palma), El Golfo a Papagayo (na Lanzarote), El Cotilo a Sotavento (na Feurteventure), Maspalomas (na Gran Canaria) či El Bollullo (na Tenerife). Okrem príjemného leňošenia na pláži môžete na Kanárskych ostrovoch zažiť nespočetné množstvo dobrodružstiev. Samozrejmosťou je obrovský výber vodných a plážových športov, vrátane surfovania. K turistickým atrakciám patrí potápanie a pozorovanie delfínov a veľrýb.

Na Kanárskych ostrovoch si však môžete vyskúšať aj paragliding, horskú cysklistiku, horolezectvo či skoky plné adrenalínu. O zábavu sa postarajú zoologické záhrady, akváriá a zábavné parky a môžete navštíviť stovku múzeí a desiatky pamiatok a zaujímavostí, medzi nimi aj najvyššiu sopku Európy.

Odporúčané hotely v destinácii Kanárske ostrovy