loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Alexandria

Druhé najväčšie mesto Egypta, Alexandria (cca. 3,5 milióna obyvateľov, s okolím 5 miliónov), bolo založené 332 pred Kristom Alexandrom Veľkým v širokej delte Nílu, priamo na pobreží Stredozemného mora. Kedysi bolo hlavným mestom Ptolemaiovskej ríše a neskôr sa stalo jedným z najväčších miest Rímskej ríše. Alexandria patrí k najdôležitejším metropolám starovekého sveta.

Najdôležitejšími atrakciami v Alexandrii sú Grécko- Rímske múzeum, tzv. Kleopatrin obelisk v starých mestských hradbách, mešita Abu Al-Abbas Al-Mursi a pevnosť sultána Kait Bey v prístave, z ktorej sa vám naskytne nádherný výhľad na Alexandriu. Najnovšie má stredozemná Alexandria aj ďalšiu významnú zaujímavosť: znovuotvorenie knižnice s najstaršími zvitkami a pergamenmi sveta.

Okrem toho je jedným z najbohatších prístavných miest východného Stredozemného mora, s tomu zodpovedajúcim stredozemným šarmom a kúzlom. Palmami lemované pieskové pláže v malebných zálivoch sa ťahajú kilometrami Alexandrie smerom na východ: zálivy na snívanie a zamilovanie - navštívte Alexandriu na kúpanie.