loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Káhira

Nilkreuzfahrt nach Kairo mit ETI

Káhira - „víťazná“, je najväčšou a zároveň najvýznamnejšou metropolou Afriky, ako aj islamského sveta. Už tisícročia je mešita Al- Azhar, a k nej patriaca svetoznáma univerzita, duchovným centrom islamu.

V Káhire sa dnes ukazuje zmes tradície a moderny. Pôsobivé obchodné uličky a pulzujúce bulváry, ako aj živá doprava sú kontrastom pre život v starej Káhire s orientálnym trhom s pestro naskladaným tovarom, čajovňami s rôznymi vôňami a mnohými, nám cudzími pachmi a zvukmi.

Fascinujúce sú okrem iného známe mešity Al- Azhar, Husajnova mešita a Mešita Sultána Hassana. Zvláštnym vrcholom pre návštevníkov Káhiry, ktorých zaujíma kultúra, je Egyptské múzeum, kde je vystavený aj Tutanchamónov poklad. K jedinečným atrakciám Káhiry patria aj pyramídy v Gíze a Sfinga v západnej časti mesta.


Kairo Sehenswürdigkeiten - Pyramiden von Gizeh - ETI.atEgyptské pyramídy
Pyramídy v Gíze, ktoré sú postavené na vápencovej plošine s rozmermi 1.000 m x 2.000 m, patria k najznámejším a najstarším zachovalým stavbám ľudstva. Popri stavbe pyramíd vznikli aj vedľajšie pyramídy, chrámy, hrobové polia a pracovné dediny. Cheopsova pyramída je najstaršia a najväčšia z troch pyramíd a je preto nazývaná aj ako “Veľká pyramída”. Je najvyššou pyramídou na svete a bola postavená ako hrobka pre egyptského faraóna Cheopsa. Spolu s Rachefovou pyramídou a Menkaureho pyramídou tvorí posledný existujúci div starovekého sveta.

 

Kairo Sehenswürdigkeiten - Sphinx - ETI.at

Sfinga
Pred Cheopsovou pyramídou sa nachádza Sfinga, s dĺžkou cca. 73m, šírkou cca. 6m a výškou 20m. Sfinga má telo leva a hlavu muža (preto sa o nej hovorí v mužskom rode), čo ju odlišuje od gréckej sfingy, ktorá mala telo leva a hlavu ženy (o ktorej sa hovorí v ženskom rode).