loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Plavby po Níle

 

NAŠA FLOTILA:

 

Nilkreuzfahrtschiffe Grand Cruises - MS Grand Sun - ETI.at

MS GRAND SUN *****

58 kabín & 2 Suity                 All inclusive 

Nilkreuzfahrtschiffe Grand Cruises - MS Grand Suntimes - ETI.at

MS SUNTIMES *****

58 kabín & 2 Suity                  All inclusive

 

Nilkreuzfahrtschiffe Grand Cruises - MS Grand Palm - ETI.at

MS GRAND PALM *****

63 kabín & 2 Suity                  All inclusive

Nilkreuzfahrtschiffe Grand Cruises - MS Grand Preziosa - ETI.at

MS GRAND PREZIOSA *****

52 kabín & 2 Suity                  All inclusive

  

Nilkreuzfahrtschiffe Grand Cruises - MS Nile Beauty - ETI.at

MS GRAND GLORY *****

49 kabín & 1 Suita                Plná penzia 

Nilkreuzfahrtschiffe Grand Cruises - MS Grand Star - ETI.at

MS GRAND STAR *****

62 kabín & 2 Suity             Plná penzia

 

PROGRAM PLAVBY PO NÍLE VÝLETNOU LOĎOU

7 nocí – začiatok plavby v Luxore

1. DEŇ

PRÍCHOD DO LUXORU

Plavba po Níle sa začína v Luxore, v jednej z najžiarivejších metropolí Blízkeho východu. Po nalodení si môžete vychutnať svoje prvé jedlo na palube. V závislosti od času príchodu máte po ubytovaní sa príležistosť spoznať Luxor na vlastnú päsť. Strava a nocľah na lodi v Luxore.

 

2. DEŇ

VÝCHODNÉ THÉBY

Po raňajkách navštívite jednu z najväčších sakrálnych stavieb na svete: chrámový komplex v Karnaku, labyrint s pôsobivým stĺporadím. Následne pokračujete k  chrámu v Luxore, ktorý je zasvätený kráľovi Amunovi. Poobede Loď vypláva cez Esnu do Kom Ombo. Strava a nocľah na lodi.

 

3. DEŇ

KOM OMBO

Ak je to možné, loď zakotví v Edfu, v tom prípade navštívite chrám boha Slnka Hóra. Chrám je považovaný za jeden z najzachovalejších chrámov v krajine. V Kom ombo navštívite pôsobivý dvojitý chrám, zasvätený dvom bohom - bohovi Sobekovi s krokodílou hlavou a bohovi Hórovi s hlavou sokola. Ďalej si počas plavby smerom k Asuánu vychutnáte prekrásny pohľad na okolitú krajinu.

Strava a nocľah na lodi.

 

4. DEŇ

ASUÁN

Motorovým člnom sa premiestnite na ostrov Agilika, kde stojí chrám Philae. Impozantná chrámová stavba je zasvätená bohyni Isis a je tiež nazývaná aj Perlou Nílu. Následne sa odveziete k pôsobivej Asuánskej priehrade, stavbe storočia. Gigantická priehrada sa rozprestiera na vyše 500 km. Na východnom brehu Nílu budete môcť obdivovať nedokončený žulový obelisk vysoký 42 metrov. Fakultatívne môžete popoludní zažiť jedinečnú atmosféru Asuánu plavbou po prvom katarakte Nílu. Strava a nocľah na lodi.

 

5. DEŇ

ASUÁN A OKOLIE

V tento deň si môžete vybrať program podľa vlastného výberu. Buď sa rozhodnete pre malebné, rušné trhovisko (souk) v Asuáne alebo sa zúčastníte fakultatívneho výletu do Abu Simbel. Tu sa nachádzajú dva  najimpozantnejšie chrámy v Egypte, veľký chrám Ramzesa II. a malý chrám jeho manželky Nefertari. Tieto dva chrámy sú príkladom mimoriadnej schopnosti egyptských  architektov a zároveň zázrakom techniky, keďže boli obidva zachránené pred vodnými masami údolnej priehrady.

Strava a nocľah na lodi. Popoludní výlet do botanickej záhrady na ostrove Kitchner.

 

6. DEŇ

PLAVBA DO LUXORU

Oddýchnite si na slnečnej palube Vašej lode a vychutnajte si nádhernú krajinu pozdĺž Nílu. Loď sa doplaví do Luxoru až v neskorých večerných hodinách. Večer máte možnosť (fakultatívne) navštíviť pôsobivú zvukovú a svetelnú show v karnackom chráme. Strava  a nocľah na lodi.

 

7. DEŇ

ZÁPADNÉ THÉBY

Po raňajkách sa loď plaví po Níle k obrovskej nekropole Západných Théb. Tam navštívite pôsobivé Údolie kráľov. Unikátne a sčasti zachovalé nástenné maľby v hrobkách odzrkadľujú predstavu starých Egypťanov o posmrtnom živote (návšteva hrobky Tutanchamona je fakultatívna). Podľa okolností môžete v Medinet Habu navštíviť jednu z najštýlovejších a najdokonalejších stavieb v Egypte – hrobku Ramzesa III, ktorá je zároveň zasvätená Amunovi. Ďalej uvidíte impozantný terasovitý chrám kráľovnej Hatšepsut ako aj Memnonove kolosy. Strava a nocľah na lodi.

 

VÝLETY                                                                   

  160,-  / dospelý  rezervačný kód: S NILW

  90,- / dieťa          rezervačný kód: S NILK

 

UPOZORNENIE:

V prípade záujmu účasti na nižšie uvedených výletoch je potrebné si výletný balík k plavbe po Níle samostatne rezervovať (možnosť objednania balíčka výletov na mieste). Pozn.: fakultatívne výlety môžu byť rezervované iba na mieste.

 

Výlety zarnuté v balíčku:

Luxor, Západné Théby: Údolie kráľov, chrám bohyne Hatšepsut, Memnonove kolosy,

Karnak a chrám v Luxore

Kom Ombo: Sobekov chrám

Asuán:  Asuánska priehrada, jazero Nasser, chrám Philae, nedokončený obelisk, výlet loďou s návštevou botanickej záhrady