loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

 

PODMIENKY VSTUPU

Slovenskí občania cestujúci do Egypta potrebujú vstupné vízum, ktoré si môžu za poplatok zakúpiť priamo na letisku v Hurghade, Káhire, Sharm El Sheikhu. Podmienkou udelenia víza je platný cestovný pas po návrate najmenej 6 mesiacov. Deti potrebujú vlastný cestovný pas. Cudzích štátnych príslušníkov prosíme informovať sa o podmienkach vstupu do Egypta na príslušnom zastupiteľskom úrade. Upozorňujeme štátnych príslušníkov z krajín mimo Schengenského priestoru, že pre opätovný vstup do Schengenu (po prílete spät do Viedne) je potrebné preukázať sa viacnásobným vstupným vízom do Schengenu. Cestovná kancelária ETI, ani letecká spoločnost nepreberajú zodpovednosť za škody vzniknuté nedodržaním vízových a vstupných podmienok. Upozorňujeme cestujúcich, že v prípade nepovolenia vstupu do Egypta spoločnosť ETI nezodpovedá za zabezpečenie náhradných služieb (doprava spät do miesta bydliska, príp. ubytovanie a iné). Aktuálny poplatok za turistické vstupné vízum do EAR na osobu je 28,- EUR. Vzhľadom k tomu, že sa vstupné predpisy do Egypta môžu meniť, prosíme pred cestou informovať sa v cestovnej kancelárii alebo na zastupiteľskom úrade.
 

PODMIENKY POBYTU
Pri prílete do Egypta cudzinec vyplňuje imigračnú kartu s uvedenou dobou pobytu. Jej prekročenie môže mať za následok finančnú pokutu alebo deportáciu.


VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE PRE TURISTOV A CESTUJÚCICH
Napriek tomu, že v hoteloch a špecializovaných obchodoch je možné kúpiť alkohol, na verejnosti sa jeho konzumácia neodporúča. Alkoholické nápoje sú v hoteloch aj reštauráciách drahšie ako v európskych krajinách. Pri návšteve miestnych pamiatok a náboženských miest napr. mešít treba pamätať na vhodné oblečenie ako dlhé rukávy, nohavice /príp. sukňa/ a zakryté ramená, šatka.


JEDLO A PITIE
Ako vo všetkých južných krajinách odporúčame konzumovať len tepelne upravené potraviny, mäso pečené alebo uvarené.
Voda z vodovodu nie je pitná, ale úžitková (určená na umývanie). Pitná voda sa dá kúpiť v uzavretých fľašiach v potravinových obchodoch a v hotelových zariadeniach, v rámci služieb all inclusive je voľne dostupná v neobmedzenom množstve.


Fotografovanie a filmovanie letísk v Egypte ako všetkých vojenských objektov je prísne zakázané. Pokiaľ chcete fotografovať alebo filmovať miestnych ľudí, je potrebný ich súhlas.
 

MIESTNA MENA
1 Egyptská Libra EGP(LE) = 100 Piastrov. Doviezť možno do krajiny maximálne 20 LE na osobu. 1 EUR = cca 7,- LE. Dovoz finančných prostriedkov v cudzej mene nie je obmedzený. Zmenárne sú v bankách a hoteloch. Odporúčame zobrať si cestovné šeky. Medzinárodné platobné karty je možné použiť v hoteloch a niektorých obchodoch. K miestnemu koloritu patrí jednať sa o cene tovaru v miestnych obchodíkoch, na základe dohody je možná platba v EUR, alebo USD.

 

COLNÉ A DEVÍZOVÉ PREDPISY
Egyptská mena nie je konvertibilná, preto odporúčame zameniť menšie sumy, spätná výmena je nevýhodná. Dovoz alkoholu a cigariet je limitovaný.


KLIMATICKÉ PODMIENKY
Celoročne bývajú v Egypte príjemné teploty nad 25 °C aj v zimných mesiacoch, vo vnútrozemí je suché a teplé podnebie (Káhira, Luxor), v prímorských letoviskách vlhkejšie, v letných mesiacoch tu vystúpia teploty nad 30°C v Hurghade a na Sinajskom Poloostrove aj nad 38°C (v Sharm El Sheikhu). Nezabudnite prosím dodržiavať pitný režim.
 

NAPÄTIE A TELEFÓNNE SIETE
V hoteloch a na lodiach spoločnosti ETI / Red Sea je napätie 110/220 V - adaptér je možné zapožičať si na recepcii. Po prihlásení sa k miestnej sieti je používanie mobilných telefónov v letoviskách bezproblémové, v odľahlejších miestach môže byť menej optimálne.

LEKÁRSKA STAROSTLIVOSŤ A OČKOVANIA
Do Egypta nie je nutné žiadne očkovanie, ak sa chystáte na dobrodružnejšie výlety do vnútrozemia, informujte sa prosím ohľadom očkovaní v danej oblasti. Všeobecne platí, že pokiaľ sa plánujete zdržiavať v našich hoteloch a na lodiach s plánovanými výletmi, nepredpokladáme riziko akejkoľvek nákazy. Bližšie informácie nájdete na príslušnom slovenskom hygienickom úrade. Vo všetkých našich hoteloch je k dispozícii lekár a v lekárňach je možné zakúpiť si lieky zodpovedajúce európskemu štandardu. Odporúčame nekonzumovať nápoje s ľadom, piť výlučne vodu z fliaš, nekombinovať príliš veľké množstvo jedál a dbať na dodržiavanie základných hygienických pravidiel. Kvalifikovaný hotelový lekár alebo lekárnik Vám na požiadanie môže poskytnúť kvalitnú odbornú pomoc.


NÁBOŽENSTVO
Štátnym náboženstvom krajiny je islam. Druhou náboženskou skupinou sú kresťania. Svätým mesiacom je pôstny Ramadan, počas ktorého od východu do západu slnka nesmú Moslimovia konzumovať žiadne jedlo ani nápoje; každoročne v inom termíne. Prevádzka služieb v hoteloch a na lodiach ETI počas Ramadanu funguje ako zvyčajne.
 

NÁVŠTEVA REŠTAURÁCII A SPREPITNÉ
Prosíme rešpektovať hostí, že pre hotelové ako aj iné reštaurácie platí voľba primeraného oblečenia (nevhodné sú plavky, krátke nohavice a pod.) Voľbou správneho oblečenia prejavíme úctu ľudom a miestnym zvyklostiam. Sprepitné je dôležitou súčasťou príjmov, obvykle sa pohybuje vo výške 5-10% z ceny služieb.
 

VÝLETY
Naša miestna agentúra je Cairo Travel Express /CET/. Po prílete a vybavení na letisku Vám Váš kvalifikovaný sprievodca - delegát poskytne užitočné informácie o krajine, jej pamätihodnostiach a histórii. Detaily ohľadom výletov sa dozviete od delegáta počas informačného stretnutia vo Vašom hoteli. Rozpis hodín, kedy bude prítomný delegát, nájdete na informačnej tabuli umiestnenej väčšinou v lobby (vstupnej hale hotela).
 

LUXOR A PLAVBA PO NÍLE
Pri týždňových zájazdoch s plavbou po Níle ponúkame leteckú dopravu Viedeň-Luxor-Viedeň. Ihneď po prílete nasleduje nalodenie v Luxore a plavba 7 nocí na vybranej lodi po Níle. V prípade kombinovaného zájazdu t.j. pobyt v hoteli pri mori s plavbou po Níle, je zabezpečená letecká doprava Viedeň-Hurghada-Viedeň, transfer klimatizovaným autobusom z vášho hotela v Hurghade alebo Makadi Bay a následne plavba po Níle. Pobyt vo vami vybranom hoteli pri mori môže byť rozdelený na 2 časti, pred a po plavbe, pričom samotná plavba loďou po Níle je plynulá, t.j. 7 nocí.
 

DÔLEŽITÉ KONTAKTNÉ ÚDAJE V EGYPTE
Cairo Express Travel
C/o Shedwan Golden Beach, Hurghada, Red sea, Egypt
Tel.:++20 65 354 44 41
 

NAŠA ADRESA NA SLOVENSKU
ETI Slovensko, spol. s r.o.
Michalská 9, SK-811 01 Bratislava
Tel.:++421 2 3211 1132
E-mail: info@eti-slovensko.sk
www.eti.sk
IČO: 45701822 DIC: 2023090553
zapís.v OR SR odd.Sro vl.c.67004/B
 

ETI MÁ CESTOVNÉ DOKLADY S NOVÝM DIZAJNOM
Novinkou v ponuke spolocnosti Express Travel International je možnosť vyhotovenia cestovných dokladov podľa individuálnych predstáv zákazníkov. Osobitné privítanie už v texte a všetky informácie ohľadom Vašej dovolenky sú ako šité na mieru. Prijmite pozvanie byt naším hosťom a užite si s nami chvíle pohody!