loading
facebook twitter
  • ETI ponúka možnosť zotrvať v izbe až do Vášho transferu, bez poplatku.

  • Priame lety z Bratislavy, Košíc a Sliača

  • Najväčší touroperátor špecializovaný na Egypt

  • Žiadne poplatky za rezerváciu

  • Transfer z letiska priamo do RED SEA HOTELS

  • Všetky ceny sú konečné!!!

Vyhľadať a rezervovať


Service-Hotline
02 - 32 11 11 32
Poradenstvo & rezervácie:
Po-Pia 09:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00

Kultúra / Spoločnosť

Turci sú veľmi pohostinní. Dokonca sú u svojich hostí ochotní tolerovať správanie, ktoré oni sami považujú za neadekvátne. Každopádne sú omnoho prívetivejší, ak ste ochotní preukázať rešpekt k ich tradíciám a zvyklostiam.
Hlavou rodiny je muž. Turci často žijú pohromade vo viac generačných rodinách. Aj keď nový trend u mladých ľudí je osamostatniť sa, stále zostávajú pod vplyvom svojich príbuzných.
Polygamia bola v Turecku zakázaná v roku 1920, ale vo vnútrozemí sa s takouto ilegálnou formou manželstva stretneme i dnes. Ženy získali právo voliť v roku 1927 a o sedem rokov neskôr i právo na rozvod.

Manželstvo je povolené pre ženy nad 15 rokov a mužov nad 17. Priemerný vek uzatvárania manželstva v Turecku je 24 až 26 rokov. Tradičná svadba trvá tri dni. Prvý deň je určený výhradne pre nevestu, kedy ženy dekorujú jej ruky henou a spoločne sa zabávajú. Druhý deň sa hoduje a v posledný deň si ženích privezie svoju nastávajúcu k sebe domov na koni.

Turecko - Upozornenia/Riziká
Medzinárodné i miestne teroristické skupiny údajne aktívne v Turecku predstavujú pomerne vysokú hrozbu. Výbuchy sa nevyhýbajú ani dovolenkovým lokalitám. Preto by ste pri návšteve Turecka mali dbať na zvýšenú pozornosť a vyhýbať sa preplneným uzavretým priestorom.

Pobrežie Stredozemného, Egejského a Marmarského mora má stredomorské podnebie. To sa vyznačuje miernou, teplou a vlhkou zimou, dlhým, suchým a slnečným letom. Leto tu v podstate trvá pol roka. Veľmi vhodným ročným obdobím na dovolenku je pre turistu zo strednej Európy koniec leta - september, október. More je v týchto mesiacoch stále veľmi teplé. Má okolo 25-27 stupňov C. Cez deň teplota bežne vystúpi na 30 stupňov C, niekedy aj viac. V októbri sa vzduch cez deň zohreje na 26-28 stupňov C. Pokiaľ sa chceme vyhnúť letným horúčavám, môžeme Turecko navštíviť na jar. Denná teplota sa pohybuje okolo 25 stupňov C a v mori sa dá už od apríla kúpať (voda okolo 20 stupňov C).

Počas hlavnej turistickej letnej sezóny vystupujú maximálne denné teploty bežne na 35-40 stupňov C. Noci sú teplé a vhodné na príjemné prechádzky. Teplota klesne na 20 stuňov C.

Turecko - Jazyk/Slovník
Hovorí sa turecky, s výnimkou odľahlejších častí územia sa dohovoríte i nemecky či anglicky.