Načítavam ...
Aktívna dovolenka

Aktívna dovolenka

Radi športujete a chceli by ste dovolenku tráviť aktívne? Egypt ponúka veľa možností, ako tráviť voľný čas či už na súši alebo vo vode resp. pod vodou, ktoré potešia Vaše telo i dušu.

Pod vodou: potápanie, šnorchlovanie

Červené more je pravdepodobne najznámejšie pre svoj fascinujúci podmorský život a možností potápania. S pomocou šnorchlu však môžete objavovať svet pod hladinou mora aj z pláže. Pokiaľ tomuto športu prídete na chuť, môžete si vybrať práve jednodňový výlet loďou so zastávkami na šnorchlovanie, ktorý je v ponuke fakultatívnych výletov od nášho partnera C.E.T a môžete si ho rezervovať priamo u delegáta.

Vo vode: windsurfing, kitesurfing, paddleboarding

Na svoje si prídu milovníci windsurfingu a kitesurfingu napríklad v ProCentre Tommny Friedl v letovisku Marsa Alam, ku ktorému sa z hotelov Red Sea Hotels v Port Ghalib dostanete špeciálnou kyvadlovou dopravou (shuttle bus). Priamo v najlepšej a najväčšej kite- a windsurfingovej lokalite v Hurghade sa nachádza centrum Colona Watersport. Začiatočníci tu môžu absolvovať kurz v plytkej vode, zatiaľ, čo skúsení nadšenci si môžu užívať adrenalín v inej zátoke. Obe centrá poskytujú nový módny športový trend „ stand up paddling“. Tí, čo si doteraz vody neužili dosť, môžu navštíviť aquapark v zátoke Makadi s množstvom toboganov pre deti aj dospelých.

Na súši: golf, tenis, futbal,

Obľúbené loptové hry si môžete zahrať počas celého roka. Egypt je s teplotou okolo 21-29°C a s nízkym počtom zrážok ideálnym miestom pre outdoorové aktivity na futbalovom alebo golfovom ihrisku. Milovníci tenisu majú najlepšie podmienky v Hurghade, Makadi Bay, Port Ghalib a v Sharm El Sheikh. Hostia v Red Sea hoteloch Siva Port Ghalib a Port Ghalib Resort môžu každý deň využiť hodinu tenisu zadarmo v čase od 9.00 – 17.00 hod.

Nevzdávajte sa počas dovolenky pravidelného pohybu, na ktorý ste zvyknutí a spoznajte nové športy! Po aktívnom pohybe si môžete oddýchnuť a načerpať energiu na jemnom piesku.