Načítavam ...
Sharm El Sheikh


Sharm El Sheikh

Na južnom cípe Sinajského polostrova, medzi Suezským zálivom a Akabským zálivom, sa nachádza Sharm El Sheikh, veľmi dobre udržiavané a exkluzívne prímorské letovisko. Výnimočne pekné hotely a reštaurácie v Sharm El Sheikh sa nachádzajú v zálive Na´ama Bay, severne od neho sa nachádza luxusná obytná štvrť. Letovisko je preslávené svojimi pobrežnými koralovými útesmi, ktoré patria k najkrajším a najrozmanitejším na celom svete. Viac než 100 rôznych druhov koralov a jedinečná hojnosť rýb charakterizujú široký lem útesov.

Sharm El Sheik je živé letovisko, ktoré patrí k najobľúbenejším v Egypte. Tvorí prirodzenú hranicu medzi Saudskou Arábiou, Izraelom a Jordánskom. Pláže v Sharm El Sheikh sú väčšinou súčasťou hotelových komplexov a sú k dispozícií výlučne len hotelovým hosťom. Okrem šnorchlovania a potápania môžete na plážach vyskúšať vodné športy ako windsurfing, plachtenie, športové rybárčenie, surfovanie a vodné lyžovanie. Zo Sharm El Sheikh sa dá podniknúť nespočetné množstvo výletov.

NÁŠ TIP: Ak svoju dovolenku trávite v Sharm El Sheikh, určite by ste sa mali prejsť centrom zálivu Na´ama Bay, kde nájdete stredobod dovolenkového diania: hotely, reštaurácie, plážové bary, nákupné stredisko, kasína, nočné kluby a diskotéky s karaoke, ale aj centrá potápania a vodných športov. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o tradičný život, sa oplatí výlet na “starý trh v Sharm El Sheikh”. Ponúka ideálnu príležitosť na zjednávanie a zábavu.

Odporúčané hotely v destinácii Sharm El Sheikh