Načítavam ...
Čo nevynechať pri návšteve Hurghady

Čo nevynechať pri návšteve Hurghady

Niet divu, že toto letovisko patrí k najobľúbenejším egyptským destináciám, nielen medzi slovenskými turistami. Hurghada bola pôvodne rybárskou dedinkou a v priebehu rokov sa vypracovala do dnešnej modernej podoby. Slúži ako oáza oddychu pri Červenom mori, ktorá dokáže uspokojiť aj náročných turistov, ktorí si želajú prežiť svoju dovolenku aktívne. Veľkou výhodou Hurghady je jej poloha - môžete sa z nej pohodlne dostať k najobľúbenejším egyptským turistickým cieľom - k pyramídam v Gíze a do Luxoru.

Zaujíma Vás, čo všetko môžete v Hurghade podniknúť, aby ste sa nemuseli príliš vzďaľovať od pohodlia, ktoré ponúkajú naše RED SEA hotely? Pripravili sme si pre Vás niekoľko tipov, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie.

El Dahar

Mesto Hurghada sa delí na novšiu časť Sakkala plnú hotelov, modernú El Memsha a staršiu časť El Dahar, kde ešte stále cítiť pôvodný charakter egyptského mesta. Pri prechádzke starou časťou uvidíte niekoľko zachovalých mešít, koptský kostol, budovu pošty, či najväčší mestský bazár. Takmer sto rokov starý koptský kostol má vyčlenené dni, kedy sa turisti môžu zúčastniť omše.

Prehliadku Hurghady začnite v starom meste, tzv. El Dahar. Prejdite sa medzi domčekmi Egypťanov, ktorí tu žijú a nahliadnite do ich bežného života. V centre El Dahar sa nachádza úžasná tržnica, ktorá uspokojí Vašu chuť nakupovať. Tržnicu tvoria stánky, malé kamenné obchodíky, v ktorých dostanete kúpiť čerstvé exotické ovocie a korenie, ale aj šperky, šatky, suveníry a množstvo drobností, ktorými môžete potešiť seba alebo svojich blízkych. Ak patríte k fanúšikom zjednávania, bude pre Vás návšteva El Daharskej tržnice skutočný zážitok.

Mešita El Nasr Way

Ďalšou neprehliadnuteľnou dominantou starého mesta je najstaršia mešita v Hurghade, postavená v 70. rokoch minulého storočia a ktorej štíhle minarety je možné vidieť už z diaľky. Mešitu však môžete obdivovať iba zvonku, pretože vstup do nej je umožnený iba moslimom. Miestni sa tak snažia toto bohatstvo udržiavať v čo najlepšom stave.

Mešita El Mina

Ukážkou modernej arabskej architektúry je mešita El Mina. Postavená bola v roku 2012 vedľa prístavu Hurghada Marina. Mešita s dvoma týčiacimi sa minaretmi je pre návštevníkov prístupná medzi bohoslužbami. Pri vstupe treba rešpektovať miestnu kultúru a byť zahalený.

Prístav Hurghada Marina

Po prehliadke starého mesta odporúčame prechádzku po prístave Hurghada Marina pri centrálnej časti mesta Sakkala. Ide o moderný mestský prístav, kde si môžete dať obed v luxusnej reštaurácii alebo si odpočinúť v miestnom bare, dopriať si vychladený drink a užiť si pulzujúcu atmosféru, ktorú toto miesto vyžaruje a kochať sa výhľadom na luxusné jachty, ktoré v prístave kotvia.

Hurghada Akvárium

Ak nie ste veľkým fanúšikom šnorchlovania, navštívte Hurghada Grand Aquarium, kde môžete podmorský život pozorovať za sucha a bezpečne. V časti El Dahar oproti nemocnici General Hospital pri mestskej pláži odporúčame navštíviť hurghadské akvárium. Poskytuje domov tisícom vodných živočíchov, vrátane 400 druhov žralokov a rají. Uvidíte rozmanité živočíchy žijúce v Červenom mori, ale aj mnoho iných.

Cena vstupného: 6 – 12 EUR

Hurghada je ideálnym štartovacím bodom pri objavovaní Egypta a pevne veríme, že si Vaše srdce získa rovnako, ako si získala tie naše.